AFTERILOVAISK — це документальний проект пам’яті трагічних подій, що сталися в серпні 2014 року поблизу міста Іловайськ Донецької області. Тоді українські бійці виходили “зеленим коридором” із оточення і потрапили під розстріл. В “Іловайському котлі” українська армія зазнала найбільших втрат за всю свою історію. 

Розповіді про військових, що загинули під Іловайськом, зібрані в інтерв’ю та короткометражних фільмах. Вони зберігають спогади й міркування бійців, а також свідчення присутності військ РФ під час операції. 

Ці історії дуже різні: хтось потрапив у полон, хтось тиждень виходив із оточення полями до українського блокпоста, комусь “пощастило” отримати поранення за кілька днів до виходу “зеленим коридором”, хтось загинув, виходячи колоною, а хтось і досі у переліку зниклих безвісти. Та є дещо спільне, що об’єднує цих людей — живих, мертвих і загублених — це небайдужість і бажання захистити батьківщину.

Проект складається із документальних записів свідчень українських військових та добровольців, інтерв’ю зі свідками подій та родичами загиблих. Також у планах видання фотокниги й створення документального фільму про людей, які пройшли Іловайськ. 29 серпня 2019 року ми запустимо англомовну версію сайта, адже нам важливо доносити до іноземців правду про події, що відбувалися у серпні 2014 року.

Автори проекту AFTERILOVAISK — документальні фотографи Макс Левін та Маркіян Лисейко, які знімали в Іловайську з 23 по 29 серпня 2014 року і виходили “зеленим коридором” разом із українськими військовими. 

«Самою лише фотографією чи статтею не зупинити війни. Але якщо ми не будемо документувати дійсність, то в історії залишиться лише пропаганда. Брехня у статтях та фільмах, у новинах та розмовах замінить правдиві свідчення очевидців, перепише історію, і ніхто й не знатиме про те, як все було насправді, якою була реальність»

Макс Левін, документальний фотограф та керівник проекту 

«Пам’ять стирає складні моменти в житті. Та деякі з цих поганих спогадів дуже важливо зберегти для історії. Встановити істину — не наша задача, ми документалісти. Але тепер людина, яка не була в зоні бойових дій на сході України, зможе, зайшовши на наш сайт, уявити, як це було, побачить фото і послухає голос. Із десяти, двадцяти чи ста маленьких історій, які ми збираємо, глядач зробить власний висновок»

Маркіян Лисейко, фотограф, учасник проекту

Зібраний матеріал оброблено силами волонтерів, які безкоштовно або за символічну оплату працювали із текстами, звуком, зображеннями та digital-платформою.

Проект реалізовується за рахунок волонтерської і партнерської допомоги та благодійних внесків. Ви також можете долучитися і допомогти в реалізації проекту.

Ваш внесок важливий, переказати можна на сторінці ПІДТРИМАТИ

КОМАНДА AFTERILOVAISK

Макс Левін— ідея, керівник проекту, документальний фотограф

Маркіян Лисейко — учасник проекту, документальний фотограф

Лідія Степаненко — технічне забезпечення, програмування, сайт

Віра Прохіра —  просування, PR, соцмережі

Роман Зиненко — зв’язки з військовими 

Вікторія Кобиляцька — редактор

Анатолій Ковбель — дизайн

Даша Бура – розшифровка текстів

Петро Цимбал — режисер монтажу, продюсування зйомок фільму

Андрій Кочин  — відеоператор

Інна Варениця — відеоператор

Олександр Радченко,  Impression Electronics — автомобіль для експедицій

Висловлюємо подяку волонтерам, які в 2016-му році долучилися до реалізації першої частини проекту:

Валентина Кузик — редактор текстів

Наталія Понеділок, Іван Любиш-Кірдей — редагування звука

Сергій Міщенко — верстка, контент-менеджер

Софія Ніколіна — верстка, контент-менеджер

Юлія Болецька — фоторедактор

Юрій Велічко — фото на головній сторінці (соняхи)

Юля Поліковська, Даша Бура, Ірина Сахацька, Яна Степанковська, Георгій Тихий, Інна Варениця, Ludmila D — розшифровка інтерв’ю

Василь Гудзь — звукорежисер

КОНТАКТИ

Макс Левін, +38091 3071770

afterilovaisk@gmail.com

Facebook:  https://www.facebook.com/AFTERILOVAISK


ГО “Після Іловайська”
Київ, вул.Паньківська, 6А, оф.7
реквізити для благодійних внесків
ЄДРПОУ 42977391
Валюта рахунку UAH
№ рахунку 26005878949933
«УКРСИББАНК»