AFTERILOVAISK

Це документальний мультимедійний проект, створений для збереження та переосмислення значення подій серпня 2014 року військовими, їхніми родинами та громадянами України в цілому. Від сприйняття як трагедії до засвоєння важливого уроку.

ЧОМУ ІЛОВАЙСЬК?

Бій за Іловайськ став однією із наймасштабніших військових oперацій України з моменту відновлення незалежності. Поворотним моментом українсько-російської війни. І в той же час одною з найбільших трагедій сучасної української армії. Ми не можемо змінити історію, проте можемо її переосмислити, зробити висновки і жити далі, використовуючи цей досвід.

ЧОМУ МИ ЦЕ РОБИМО?

Автори проекту, Макс Левін та Маркіян Лисейко — військові журналісти, що висвітлювали події в Іловайську і разом з основною колоною виходили з оточення так званим “зеленим коридором”. Їх мотивація більше особиста.

“Війна торкнулась мене особисто: в жовтні 2014 року в бою на 31-му блокпосту загинув Віктор Гурняк—друг, колега, доброволець батальйону Айдар. В Іловайську були хлопці, з якими я встиг подружитися, дехто з них загинув або зник безвісти. З багатьма людьми, що таки вийшли звідти, ми досі бачимось. Ця історія поєднала нас назавжди.
Внутрішня потреба розказати про тих, хто пройшов через пекло Іловайська і разом із ними переосмислити значення цієї події в житті обʼєднала в проект “AFTERILOVAISK”.
“AFTERILOVAISK” – це історії з перших вуст. Про мотивацію, патріотизм, про готовність брати відповідальність за свою сім’ю і батьківщину. Герої проекту різними словами говорять про спільне – небайдужість.”

Макс Левін, керівник проекту, документальний фотограф

Команда проекту має унікальну авторську хроніку (фото, відео, свідчення) подій пов’язаних з Іловайськом: формування добровольчих батальйонів навесні-влітку 2014 року, участь
добровольців і військових у боях літа 2014 року, битва за Іловайськ, вихід з оточення, життя після Іловайська.

Автори і члени команди проекту є безпосередніми учасниками Іловайських подій – це не тільки документалісти, але й волонтери та військові.

Менеджер проекту, Олександр Гошилик—доброволець батальйону “Донбас” в Іловайську був старшим офіцером мінометної батареї і зумів вийти з оточення в так званому “зеленому коридорі”.

Кінорежисер Лариса Артюгіна—автор фільмів про учасників війни на сході України: “Як ми стали добровольцями”, “Тато”.

“Документальний фільм про події в Іловайську я мушу зробити не лише як режисерка, а як громадянка України. На час цих подій, влітку 2014 року, була активно залучена в українську визвольну боротьбу проти російських окупантів. Вела кіноспостереження за добровольцями батальйону Донбас і мала з ними бути й в Іловайську. Але дивом не потрапила у це пекло. Моє серце було розстріляне разом із нашими воїнами у “зеленому” коридорі смерті, без моєї присутності там. І я мушу про це зробити кіно”.

Лариса Артюгіна, спів-режисер документального фільму про Іловайськ

СКЛАДОВІ ПРОЕКТУ

  • Сайт мультимедійних історій AFTERILOVAISK.COM
  • Документальний фільм
  • Фотокнига
  • Презентації та дискусії

AFTERILOVAISK.COM сайт мультимедійних історій

Завдання: створення онлайн-енциклопедії документальних свідчень учасників подій.
Для глибшого розуміння історії подані у мультимедійній формі (текст, фото, відео, аудіо).
Мова: українська та англійська.
Наскрізне питання: “Як змінилися люди, які пройшли пекло Іловайська”?

ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ ФІЛЬМ

Завдання: з окремих пазлів особистих історій, перемог і трагедій – від 2014 року і до сьогодні ми створимо єдину картину. За 90 хвилин ми покажемо, як змінилися люди, які пройшли Іловайськ. Все, що залишиться поза кадром, а також більше документальних свідчень можна буде знайти на сайті AFTERILOVAISK.COM

ФОТОКНИГА

Завдання: меморіалізація, перетворення “іловайської сторінки” в факт історії.
Форма: 30 історій про героїв проекту з фотографіями під час ловайських боїв та життя після Іловайську.
Мова: українська та англійська.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ ТА ДИСКУСІЇ

Завдання: ініціювати широкі громадські та експертні дискусії на тему Іловайська через обговорення свідчень та особистих історій учасників боїв за м.Іловайськ, перегляд фотовиставки та коротких відео-історій про героїв проекту.
Подолати захисний механізм громадян України у сприйнятті Іловайська і допомогти перетворити трагічну історію на важливий досвід.

ЯК МОЖНА ДОПОМОГТИ РЕАЛІЗУВАТИ ПРОЕКТ?

  • Фінансувати окрему складову проекту
  • Виконати роботу над однією зі складових проекту в якості волонтера (редагування текстів, верстка, програмування, дизайн, піар, менеджмент тощо)
  • Надати технічні ресурси для реалізації проекту (друкарня, техніка для зйомок документального фільму, автомобіль для експедицій тощо)

Контакти

  • AFTERILOVAISK.com
  • afterilovaisk@gmail.com
  • Макс Левін, керівник проекту
  • +38 091 3071770

Партнери

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
ПЛАТФОРМА УКРАЇНСЬКОЇ ДОКУМЕНТАЛІСТИКИ